Kolory w ogrodzie - najważniejszy kolor to zielony!
Moi mili, przeglądając ostatnio czasopisma ogrodnicze wpadłam na artykuł rozprawiający o tym jaki kolor jest najmodniejszy, jaki jest passe, jaki powinien gościć w tym roku w naszym ogrodzie itd. Pomyślałam sobie jasne, wszystko jasne ale gusta są różne, uwarunkowania ogrodów również i nie można z góry narzucić komuś, że ma wykopać wszystkie na przykład czerwone kwiaty i byliny bo w tym roku króluje fiolet. Mało tego czy to miałoby sens? Cała Polska w kolorze czerwonym? Mnie by to wiało nudą. Podobnie jak szalenie monotematyczne, nowoczesne ogrody, gdzie kamień, biel i elegancja zabierają całą frajdę z ogrodu. Spokojnie bym zaryzykowała stwierdzenie, że ogrody w stylu meksykańskim są już o wiele bardziej ciekawe, piasek, sukulenty i suche gałęzie dają mi więcej przyjemności z oglądania. Czy jest więc jakiś najważniejszy i podstawowy kolor w ogrodzie? Oczywiście! Najważniejszy kolor to zielony! Nuda powiecie? Otóż nie. Udowodnię Wam to na podstawie mojego ogrodu i jego zdjęć sprzed kilku dni.

Na zdjęciach możecie dojrzeć poszczególne rośliny, byliny, krzewy i ich zieloność. Przepiękne odcienie, różne wybarwienie, niejednolite nasycenie powoduje, że dzięki temu kolorowi w ogrodzie jest wesoło, przytulnie i ciekawie. Sami zobaczcie jak wiele różnej zieleni tam możecie dostrzec. Czyż nie jest tam pięknie? A właśnie za sprawą tej bazy kolorystycznej, poprzez dodanie kolejnych barw stworzymy ogród marzeń. I wtedy nawet dodając jeden, aktualnie modny kolor, ogród nie będzie monotonny i nudny. Ale znając mnie raczej pójdę w stronę multikoloru i w każdym zakątku wyląduje coś innego. Wszak kolorowa część warzywnika, zakątek słoneczników sadzonych przez dzieci, niebieskie niezapominajki królujące u mnie co rok, one wszystkie muszą się tu znaleźć - jak mogłabym z tego zrezygnować?  A jak chcecie zobaczyć co pojawi się w tym roku w moim ogrodzie koniecznie zajrzyj do tego postu i przekonaj się sam jak można zwariować.


 Podsumowując ten post chciałabym podkreślić, że w ogrodzie najważniejsze jest to, aby podobał się swoim właścicielom. Nie słuchajcie zazdrosnych sąsiadów, niespełnionych teściów czy zawistnych psiapsiółek. Słuchajcie siebie, swojego serca i gustu. Ogród to miejsce do relaksu, odpoczynku i szczęścia, a to Wy wiecie gdzie Wam się najlepiej będzie odpoczywało.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz